Connect with Us

Zyrtare/ Ky është formacioni më i mirë i vitit (foto)

Sport

Zyrtare/ Ky është formacioni më i mirë i vitit (foto)

Publikuar

-

Sapo është zgjedhur formacioni më i mirë i vitit nga FIFA. Edhe pse Man. City fitoi Premier League, në formacionin më të mirë nuk bën pjesë asnjë nga yjet e Guardiolës. Nuk mund të mungonin dy yjet e Ajaxit, Frenkie de Jong dhe Matthijs de Ligt, i pari luan tani me Barcelonën, i dyti me Juven.

PSG përfaqësohet në këtë formacion vetëm me Kylian Mbappe. Përveç De Ligt, Juventusi përfaqësohet edhe nga Cristiano Ronaldo. Edhe pse sezoni i fundit ishte katastrofë, Reali ka 4 lojtarë në këtë formacion. Luka Modric, Sergio Ramos, Marcelo dhe Hazard. Kuptohet që përfshirja e belgut vjen pas suksesit në Europa League me Chelsean, por që tani luan për madrilenët.

Kampioni i Europës, Liverpooli, përfaqësohet nga dy yjet, Alisson Becker dhe Virgil Van Dijk. Sigurisht që, formacioni më i mirë në botë nuk do të kishte kuptim pa Leo Messin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: