Connect with Us

Juventusi di të fitojë edhe pa Ronaldon/ Balotelli debuton me humbje

Seria A

Juventusi di të fitojë edhe pa Ronaldon/ Balotelli debuton me humbje

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 1-2 në Brescia në ndeshjen e luajtur në “Mario Rigamonti”, për javën e pestë të Serisë A.

Vendasit e nisën në mënyrë fantastike ndeshjen duke gjetur golin që në minutën e 4′, ku Alfredo Donnarumma dërgoi topin në rrjetë pasi një kundërsulmi të shpejtë.

https://twitter.com/LeScuseDiSarr1/status/1176574317229989892

Në minutën e 40′ erdhi barazimi i bardhezinjve me autogolin e Jhon Chancellor. Goli i avantazhit u shënua në minutën e 63 nga Miralem Pjanic. Boshnjaku dërgoi topin në rrjetë pas një goditjeje shumë të bukur nga jashtë zone.

https://twitter.com/i/status/1176595522309828614

Shifrat nuk ndryshuan deri në fund. Në këtë takim mungonte Cristiano Ronaldo për shkak dëmtimi, ndërsa për Brescian debutoi më në fund Mario Balotelli. Sulmuesi italian nuk la gjurmë në ndeshjen e tij të parë. Momentalisht, Juventusi kryeson me 13 pikë, ndeshjet e tjera të javës së pestë luhen nesër në darkë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Juve-Inter, frikë nga coronavirus/ Ky është vendimi i fundit i zikaltërve

Publikuar

-

Juventus-Inter është kryendeshja e kësaj jave të Serie A, por kjo sfidë ka kaluar në plan të dytë dhe shkaku është Coronavirus. Virusi i tmerrshëm ka pushtuar Italinë, ku janë paraqitur mbi 650 raste, ndërsa 17 janë viktima. Për shkak të Coronavirusit, ndeshja do të luhet pa praninë e tifozëve, ndërsa së fundmi është marrë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video e javës/ Tifozi kinez ngrihet mes stadiumit në Champions League dhe bërtet “Nuk kam koronavirus…”

Publikuar

-

Koronavirusi ka pushtuar edhe Italinë dhe ka përhapur panik në mbarë botën. Shumë persona janë infektuar prej tij e madje janë shënuar edhe viktima. Ndeshjet e Serie A do të luhen me dyer të mbyllura, ndërsa në dyshim ishte edhe dueli i mesjavës mes Napolit dhe Barcelonës për Champions League. Megjithatë takimi është laujtur në […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Frikë nga coronavirus, Milani gëzon tifozët me gjestin fantastik

Publikuar

-

Frika nga Coronavirusi bëri që disa nga ndeshjet e kësaj jave në Serie A të zhvillohen pa tifozë. Një ndër duelet në fjalë është edhe Milan-Genoa e cila do të luhet ditën e dielë në orën 12:30 në stadiumin “San Siro”. Në fakt të shumë kanë qenë ata që kanë abonime vjetore dhe interesimi për […]

LEXO TE PLOTE