Connect with Us

Messi tregon çfarë kanë të përbashkët ai dhe Cristiano Ronaldo

La Liga

Messi tregon çfarë kanë të përbashkët ai dhe Cristiano Ronaldo

Publikuar

-

Lionel Messi u zgjodh dje si futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA, duke lënë pas Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Duke ditur që kishte pak shanse për të qenë ai fituesi, portugezi vendosi të mos ishte i pranishëm në këtë ceremoni. Nga mediat italiane u tha se ai mungoi për shkak të një dëmtimi që pësoi në ndeshjen e fundjavës, gjë që duket pak e vështirë për ta besuar.

Messi nuk mund të mos bënte një koment në lidhje me rivalin e tij, Cristiano Ronaldon, duke treguar edhe pikën e tyre të përbashkët.

“Shumë njerëz mendojnë se rivaliteti mes meje dhe Ronaldos shkon përtej futbollit, por kjo nuk ndodh. Ne të dy duam atë që është më e mira për skuadrat tona dhe asnjëri prej nesh nuk e pëlqen humbjen. Është diçka që ne të dy nuk e pranojmë” u shpreh Messi për FIFA-n. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

“Dashuri dhe urrejtje”/ Neymar padit sërish Barcelonën, ja cila është arsyeja

Publikuar

-

Nuk ka paqe ndërmjet Neymarit dhe Barcelonës. Braziliani ka vendosur të hedhë sërish në gjyq ish-ekipin e tij pavarësisht se dëshiron të rikthehet në Katalunja. Çështja gjyqësore hapet për herë të 3-të nga ylli i PSG-së që pretendon 6 milionë euro që nuk i janë paguar. Braziliani deklaron se klubi katalanas nuk i ka dhënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E fundit/ Barcelona rikuperon një super lojtar, gati për “El Clasicon”

Publikuar

-

Barcelona po përgatitet për “El Clasicon” që luhet të dielën ndaj Real Madrid, me katalanasit që në kuadër të ndeshjes kanë marrë një lajm të shkëlqyer. Ditën e sotme, në stërvitje është rikthyer Jordi Alba. Mbrojtësi duket se ka lënë pas dëmtimin dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë mbrëmjen e së […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Europa në ankth nga coronavirusi/ Edhe Real Madrid-Barcelona do të jetë pa tifozë?

Publikuar

-

Europa vijon të jetë në panik nga virusi vdekjeprurës që ka “pushtuar” Kontinentin e Vjetër. Pas derbit të Italisë mes Juventus dhe Inter, një tjetër ndeshje rrezikon të luhet pa tifozë. Klasikja e futbollit spanjoll mes Real Madrid dhe Barcelonës po analizohet për t’u zhvilluar me dyer të mbyllura, pas rasteve të reja me infektim […]

LEXO TE PLOTE