Connect with Us

Messi u zgjodh më i miri i vitit/ Cristiano Ronaldo reagon me këtë mesazh… filozofik

La Liga

Messi u zgjodh më i miri i vitit/ Cristiano Ronaldo reagon me këtë mesazh… filozofik

Publikuar

-

Lionel Messi u zgjodh futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA, në një ceremoni madhështore të mbajtur mbrëmë në Milano. Edhe pse Ronaldo ishte në garë për çmimin e madh, bashkë me Messin dhe Van Dijk, zgjodhi të mos ishte i pranishëm në ceremoni.

Pasi argjentinasi u zgjodh zyrtarisht si futbollisti më i mirë i vitit, Ronaldo reagoi përmes një postimi në Instagram.

“Durimi dhe këmbëngulja janë dy karakteristika që dallojnë profesionistin nga amatori. Gjithçka që është e madhe sot ka nisur si diçka e vogël. Nuk mund të fitosh gjithçka, por bën gjithçka është e mundur që të realizosh ëndrrat e tua. Dhe nuk harron se pas natës vjen gjithmonë agimi”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

“Dashuri dhe urrejtje”/ Neymar padit sërish Barcelonën, ja cila është arsyeja

Publikuar

-

Nuk ka paqe ndërmjet Neymarit dhe Barcelonës. Braziliani ka vendosur të hedhë sërish në gjyq ish-ekipin e tij pavarësisht se dëshiron të rikthehet në Katalunja. Çështja gjyqësore hapet për herë të 3-të nga ylli i PSG-së që pretendon 6 milionë euro që nuk i janë paguar. Braziliani deklaron se klubi katalanas nuk i ka dhënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E fundit/ Barcelona rikuperon një super lojtar, gati për “El Clasicon”

Publikuar

-

Barcelona po përgatitet për “El Clasicon” që luhet të dielën ndaj Real Madrid, me katalanasit që në kuadër të ndeshjes kanë marrë një lajm të shkëlqyer. Ditën e sotme, në stërvitje është rikthyer Jordi Alba. Mbrojtësi duket se ka lënë pas dëmtimin dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë mbrëmjen e së […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Europa në ankth nga coronavirusi/ Edhe Real Madrid-Barcelona do të jetë pa tifozë?

Publikuar

-

Europa vijon të jetë në panik nga virusi vdekjeprurës që ka “pushtuar” Kontinentin e Vjetër. Pas derbit të Italisë mes Juventus dhe Inter, një tjetër ndeshje rrezikon të luhet pa tifozë. Klasikja e futbollit spanjoll mes Real Madrid dhe Barcelonës po analizohet për t’u zhvilluar me dyer të mbyllura, pas rasteve të reja me infektim […]

LEXO TE PLOTE