Connect with Us

Dikur ishte një super lojtar/ Nuk do ta besoni se ku ka përfunduar tani ish-ylli i Milanit

Seria A

Dikur ishte një super lojtar/ Nuk do ta besoni se ku ka përfunduar tani ish-ylli i Milanit

Publikuar

-

Jeremy Menez riniset nga liga e dytë franceze. Karriera e ish-sulmuesit të Romës dhe Milanit, tashmë në moshën 32-vjeçare ka pësuar një rënie drastike.

Pasi mbylli me konsensus kontratën me gjigandët meksikanë të Club Americas, në fund të gushtit, Menez ka arritur marrëveshjen me klubin e kategorisë së dytë franceze, Paris Fc, për të luajtur deri në fund të këtij sezoni.

Lajmi raportohet nga mediat franceze, ndërkohë që në këtë zgjedhje të sulmuesit ka ndikuar edhe fakti që 32-vjeçari kërkon të qëndrojë afër familjes së tij. Dikur konsiderohej si një nga futbollistët më të mirë të brezit të tij, por karriera e tij mori një devijim të çuditshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: