Connect with Us

19-vjeçari i Realit shënon gol të jashtëzakonshëm dhe shpërthen në lot

La Liga

19-vjeçari i Realit shënon gol të jashtëzakonshëm dhe shpërthen në lot

Publikuar

-

Real Madridi ka gjetur golin e parë në takimin që po luhet tani në “Bernabeu” kundër Osasunës.

Ishte braziliani Vinicius Junior që gjeti rrjetën në minutën e 36′ me një gol shumë të bukur pas një goditjeje me klas nga jashtë zone.

Ky është goli i parë për këtë sezon për 19-vjeçarin, që konsiderohet si ‘Fenomeni’ i ri. Madje, talenti brazilian nuk mundi t’i mbante dot lotët pas këtij goli. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Plas gallata te Reali, sulmuesi madrilen godet veten me top (video)

Publikuar

-

Gjatë seancës së fundit stërvitore nuk kanë munguar të qeshurat te Reali. Karim Benzema goditi veten me top në fytyrë gjatë një ushtrimi. Ky moment që është bërë viral në rrjetet sociale ka shkaktuar të qeshura të mëdha te të gjithë lojtarët. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zidane i qepet keq Interit, 80 milionë euro për ‘shtyllën’ e ekipit

Publikuar

-

Real Madrid është hedhur në sulm për të transferuar në “Bernabeu” shtyllën e mbrojtjes zikaltër, Milan Skriniar, i cili kërkohet me çdo kusht nga Zidane. Sipas “Don Balon”, madrilenët janë gati të ofrojnë 80 milionë euro për kartonin e sllovakut. Kohëve të fundit për këtë çështje ka folur edhe agjenti i lojtarit, i cili ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet sekreti, ja 3 lojtarët e mëdhenj që do të transferojë Barcelona në vitin 2020

Publikuar

-

Kur na ndajnë pak ditë nga ardhja e vitit 2020, Barcelona ka projektuar që tani tre emrat e mëdhenj që do të transferojë në vitin e ardhshëm. Sipas “Mundo Deportivo’, i pari në listën e kata;anasve është ylli i Bayern munich, Joshua Kimmich, i cili sipas Transfermarkt.com vlen 70 milionë euro, por bavarezët deri tani […]

LEXO TE PLOTE