Connect with Us

Këtë nuk e prisnim/ Ibrahimovic do ta mbyllë karrierën te një ekip gjigant

Sport

Këtë nuk e prisnim/ Ibrahimovic do ta mbyllë karrierën te një ekip gjigant

Publikuar

-

Edhe pse 37-vjeçar, Zlatan Ibrahimovic nuk ka ndër mend të ndalet. Suedezi po përgatit largimin nga MLS-ja, për t’u transferuar te një kampionat i ri, te një nga ekipet që ka shkruar historinë e futbollit, te Boca Juniors në Argjentinë.

Luis Fregossi, gazetar argjentinas, zbulon se suedezi i ka komunikuar agjentit të tij, Mino Raiolës, dëshirën për të lënë LA Galaxy dhe për t’u transferuar te Boca Juniors, aty ku u transferua pak muaj më parë një tjetër legjendë si Daniele De Rossi.

Aventura te gjiganti argjentinas pritet të jetë e fundit në karrierën e Ibrahimovic. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Asnjë lek për sportin, arbitri shqiptar sulmon keq qeveritarët

Publikuar

-

Nga

Sporti në Shqipëri po përballet me probleme të mëdha financiare, kjo për shkak të Koronavirusit. Sikur të mos mjaftonte kjo, edhe qeveria ka vendosur të mos japë asnjë ndihmë financiare për këtë fushë. Mes shumë reagimeve për këtë veprim të qeverisë, reagim i veçantë ka ardhur edhe nga arbitri i njohur shqiptar, Albano Stolaj. Ky […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Kriza në futbollin gjerman, 13 nga 36 klubet profesioniste po përballen me falimentim

Publikuar

-

Nga

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani po përballen me falimentim këtë sezon për shkak të pandemisë coronavirus dhe kjo do të shihet më qartë në muajt maj dhe qershor. Këta numra janë komunikuan nga përfaqësuesit e 36 klubeve profesionale që janë të anëtarësuar në DFL dhe të martën e kaluar mbajtën takim përmes videos. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rivalë për titullin, por Doka dhe Abazaj stërviten bashkë

Publikuar

-

Nga

Albi Doka është duke u stërvitur me aq sa mundet në shtëpinë e tij, teksa së bashku me mikun e tij jashtë fushe, Kristal Abazajn e Kukësit, shpresojnë që këtë situatë ta kalojnë shpejt dhe kampionati të rikthehet sa më shpejt. Ndër të tjera, mbrojtësi i bardhebluve shprehet se kjo ndërprerje e kampionatit i shtangu […]

LEXO TE PLOTE