Connect with Us

Nuk ndalen rastet e racizmit në Itali/ Këtë herë e pëson ylli i Juventusit

Seria A

Nuk ndalen rastet e racizmit në Itali/ Këtë herë e pëson ylli i Juventusit

Publikuar

-

Racizmi është kthyer në një problem mjaft shqetësues në stadiumet italiane, pasi çdo javë do të ketë futbollistë që bien pre e thirrjeve dhe koreve raciste.

“Sport Mediaset” raporton se gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Brescias dhe Juventusit, u dëgjuan thirrjet “cigan m…”, kore të cilat përdoren për futbollistët nga ballkani si Kroacia, Bosnja, Rumania etj dhe ishin në drejtim të Miralem Pjanic.

Gjithsesi, mesfushori boshnjak iu kundërpërgjigj në mënyrën më të mirë këtyre koreve raciste duke shënuar golin e fitores për bardhezinjtë.

Në Itali po diskutohet që te ketë dënime të ashpra ndaj këtyre tifozëve, pse jo dhe përjashtim të tyre nga stadiumet, por deri tani nuk ka ende një vendim zyrtar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: