Connect with Us

Plas keq në Gjermani / Ja çfarë do të bëjë Bayerni nëse Ter Stegen do të luajë para Neuer

BundesLiga

Plas keq në Gjermani / Ja çfarë do të bëjë Bayerni nëse Ter Stegen do të luajë para Neuer

Publikuar

-

Kush duhet të jetë portieri titullar i Gjermanisë, Neuer apo Ter Stegen? Ky është debati më i madh që ka përfshirë në ditët e fundit Gjermaninë. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar sot presidenti i Bayernit, Uli Hoeness, i cili ka paralajmëruar në rast se Ter Stegen do të aktivizohet para Neuer, Bayerni do të bojkotojë ekipin kombëtar.

Kur u pyet nëse situata e tanishme mes Manuel Neuer dhe Marc-André ter Stegen i kujton atij edhe rastin e vitit 2006 mes Lehmann dhe Oliver Kahn, Hoeness u përgjigj shkurt: “Jo”. Më pas vazhdoi “Ne kurrë nuk do të pranojmë që të ketë një ndryshim përsa i përket portierit titullar të Gjermanisë. Nëse kjo ndodhë, ne nuk do t’i dërgojmë lojtarët e Bayernit në ekipin kombëtar. Ter Stegen është portier i mirë, por Neuer është më i mirë se ai dhe ka më shumë përvojë”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: