Connect with Us

Messi u zgjodh më i miri, por plas skandali/ Vazhdojnë akuzat: FIFA më ka ndërruar votat

La Liga

Messi u zgjodh më i miri, por plas skandali/ Vazhdojnë akuzat: FIFA më ka ndërruar votat

Publikuar

-

Vazhdon të njolloset gjithnjë e më shumë trofeu i “The Best” që akordohet nga FIFA, pasi ka parregullsi në caktimin e votave të cilat i dhuruan fitoren Lionel Mesit. Nuk ka qenë vetëm kapiteni i Nikaraguas, Huan Barrera ai që ka akuzuar se i kanë ndryshuar votimin në favor të argjentinasit, pasi në skenë kanë dalë edhe akuzues të tjerë.

Trajneri kroat i Sudanit, Zdravko Logarusiç, ka shkuar më tej, duke provuar edhe me foto se si është manipuluar votimi i tij në mënyrë të çuditshme. “Ne votimet e mia kam zgjedhur Salah në vendin e parë, pastaj Mane dhe Mbape. I kam bërë një foto votave pasi kam firmosur formularin, nuk di të them se çfarë ka ndodhur më vonë”, tha ai. Në listën e FIFA-s rezulton se Logarusiç ka votuar të parin Mesin, të dytin Van Dajk dhe të tretin Mane.

Ndërkohë, Federata e Egjiptit ka bërë ankimim zyrtar duke kërkuar të dijë se përse FIFA nuk ka përfshirë në votim edhe votat e saj. Ajo kishte dorëzuar formularin në kohën e duhur, por votat nuk ishin marrë parasysh e përllogaritur nga FIFA në renditjen e përgjithshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: