Connect with Us

Ronaldo është lojtari i dytë më i keq në historinë e Serie A/ Zbulohet pika e dobët e portugezit

Seria A

Ronaldo është lojtari i dytë më i keq në historinë e Serie A/ Zbulohet pika e dobët e portugezit

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo është lojtari i dytë më i keq i historisë së Serisë A, me 18 tentativa për sa i takon goditjeve të dështuara të dënimit. Vendi i parë mbahet nga Camillo Ciano i Frosinone-s, me 21 tentativa të dështuara gjatë sezonit të kaluar.

Ky rekord negativ i Ronaldos përkeqësohet akoma edhe më shumë nese i shtojmë tentativat e gabuara në Champions League. Në 24 goditje dënimi me “Zonjën”, 15 prej tyre kanë goditur murin, 7 janë pritur, 2 kanë përfunduar shumë larg kuadratit.

Dikur, portugezi ishte një nga më të mirë në botë për ekzekutimin e goditjeve të dënimit gjatë kohës kur luante te Man. United, por edhe në fillimet e veta te Reali. Ndërsa vitet e fundit është përkeqësuar ndjeshëm në këtë aspekt. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Dikur e kërkonte gjithë bota/ Nuk e merrni me mend se te cili ekip ka përfunduar sot ‘ylli’ i madh i Milanit

Publikuar

-

Dikur cilësohej si e ardhmja e Milanit dhe e Italisë, por karriera e Hachim Mastour morri një rrjedhë të çuditshme. Kur Mastour ishte 14 vjeç ngjalli interesimin e shumë klubeve të mëdha si Juve, Barcelona, City dhe Real Madrid, pasi u bë i famshëm përmes videove në YouTube, ku demonstronte aftësitë e tij me topin. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Rikthim te Milan, apo tek Interi?/ Ibrahimovic sqaron të ardhmen e tij

Publikuar

-

Javën e fundit është përfolur shumë për një rikthim të Zlatan Ibrahimovic në Serie A, te një nga dy ekipet e Milanos. Interi e shikon suedezin si alternativën perfekte për të zëvendësuar Alexis Sanchez, i cili do të mungojë për një kohë të gjatë. Ndërsa Milani e shikon Ibra-n si njeriun e duhur të sulmit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E trishtë/ Skuadra e njohur italiane nuk do të ekzistojë më pas 32 vitesh

Publikuar

-

Ekipi i njohur i Palermos nga ku kanë dalë shumë yje si Pastore, Cavani, Dybala, Miccoli etj, pas 32 vitesh histori nuk do të ekzistojë më. Sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, gjykata e Palermos ka njoftuar sot falimentimin zyrtar të klubit të njohur, pasi Andrea Zamparini, djali i presidentit historik të këtij klubi, […]

LEXO TE PLOTE