Connect with Us

Në Spanjë e teprojnë/ Ky është formacioni më i mirë sipas tyre për dekadën e fundit

La Liga

Në Spanjë e teprojnë/ Ky është formacioni më i mirë sipas tyre për dekadën e fundit

Publikuar

-

Të hënën që shkoi, FIFA publikoi formacionin më të mirë të këtij viti dhe debatet ishin të mëdha. Edhe pse nuk fitoi asnjë trofe në sezonin e fundit, Reali kishte 4 lojtarë në këtë formacion.

Ndërsa sot, prestigjozja spajolle “AS” ka zgjedhur formacionin më të mirë të dekadës së fundit.

Në këtë formacion 10 lojtarë kanë qenë pjesë e Realit ose e Barcelonës ne 10 vitet e fundit, ndërsa emri i vetëm që nuk ka luajtur në La Liga është përfshirë në formacionin më të mirë është Kylian Mbappe.

Komentet në rrjetet sociale kanë qenë të shumta dhe shumë prej tyre nuk ishin aspak dakord me këtë përzgjedhje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Shqiptari tjetëri Barcelonës B pret me shqiponjë Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj do të luajë te Barcelona B, ndërsa pavarësisht se nuk ka ardhur ende zyrtarizimi, është mbyllur marrëveshja me drejtuesit e katalanasve. Atje sulmuesi shqiptar do të gjejë edhe një tjetër futbollist bashkëkombas, Labinot Kabashin. Futbollisti 19-vjeçar është një prodhim i akademisë së Barcelonës dhe prej kohësh cilësohet si një prej talenteve më premtues. […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Fitore e vuajtur për Barcelonën, goli i Messit duhet shijuar disa herë

Publikuar

-

Barcelona mori një fitore të vujatur 1-0 ndaj Granada-s në “Camp Nou”, për javën e 20-të të La Ligës. Quique Setien e nis kështu me këmbë të mbarë aventurën te katalanasit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 75′, pas një aksioni perfekt të katalanasve dhe finalizimit të bukur të Leo Messit. […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Aksioni i vitit/ Video: Messi me shokë shënojnë një gol spektakolar

Publikuar

-

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në “Camp Nou” ndaj Granada-s pas vetëm 75 minutash lojë. Pas një super aksioni dhe disa kombinimesh perfekte, Vidal asiston në mënyrë të shkëlqyer për Messin dhe ky i fundit dërgon topin në rrjetë. Mos e lini pa e parë këtë super aksion dhe finalizim perfekt të Messit me […]

LEXO TE PLOTE