Connect with Us

Valverde flet për dëmtimin e Messit dhe tregon sa kohë do të mungojë

La Liga

Valverde flet për dëmtimin e Messit dhe tregon sa kohë do të mungojë

Publikuar

-

Në konferencën e sotme për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Getafe, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, u ndal edhe te dëmtimi i Messit.

“Unë nuk e di se sa kohë ai mund të qëndrojë pushim. Shpresojmë që të bashkohet së shpejti me ekipin. Nuk është diçka serioze, është një zgjatje e vogël dhe ndaj presim që Leo të jetë gati shumë shpejt”, tha trajneri i katalanasve.

Kujtojmë se Messi i sapo rikthyer nga dëmtimi në ndeshjen e mesjavës ndaj Villareal, ndjeu shqetësim në këmbën e majtë dhe u zëvendësua direkt nga Valverde, për të mos rrezikuar më shumë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: