Connect with Us

Zbulohet prapaskena/ Ronaldo ndaloi Juven të transferonte ish-shokun e tij

Seria A

Zbulohet prapaskena/ Ronaldo ndaloi Juven të transferonte ish-shokun e tij

Publikuar

-

Në merkaton e verës, Juventusi tentoi të afronte në Torino, mesfushorin spanjoll Isco. Mundësitë që ky operacion merkatoje të realizohej me sukses ishin të mëdha, por ai që vendosi veton që dhe bëri që gjithçka të mos mbyllej me sukses ishte Cristiano Ronaldo.

“Don Balon” ka zbuluar prapaskenën e bujshme sesi ylli portugez ua ka bërë të qartë drejtuesve bardhezinj se nuk e donte te Juventusi, ish-shokun e skuadrës.

Isco në këtë sezon me Zidane po gjen pak hapësira për shkak edhe të një dëmtimi. Për një shifër prej 70 milionë eurosh, Reali i Madridit është gati të lejojë largimin e tij, gjë që mund të ndodhë në merkaton e janarit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Dikur e kërkonte gjithë bota/ Nuk e merrni me mend se te cili ekip ka përfunduar sot ‘ylli’ i madh i Milanit

Publikuar

-

Dikur cilësohej si e ardhmja e Milanit dhe e Italisë, por karriera e Hachim Mastour morri një rrjedhë të çuditshme. Kur Mastour ishte 14 vjeç ngjalli interesimin e shumë klubeve të mëdha si Juve, Barcelona, City dhe Real Madrid, pasi u bë i famshëm përmes videove në YouTube, ku demonstronte aftësitë e tij me topin. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Rikthim te Milan, apo tek Interi?/ Ibrahimovic sqaron të ardhmen e tij

Publikuar

-

Javën e fundit është përfolur shumë për një rikthim të Zlatan Ibrahimovic në Serie A, te një nga dy ekipet e Milanos. Interi e shikon suedezin si alternativën perfekte për të zëvendësuar Alexis Sanchez, i cili do të mungojë për një kohë të gjatë. Ndërsa Milani e shikon Ibra-n si njeriun e duhur të sulmit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E trishtë/ Skuadra e njohur italiane nuk do të ekzistojë më pas 32 vitesh

Publikuar

-

Ekipi i njohur i Palermos nga ku kanë dalë shumë yje si Pastore, Cavani, Dybala, Miccoli etj, pas 32 vitesh histori nuk do të ekzistojë më. Sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, gjykata e Palermos ka njoftuar sot falimentimin zyrtar të klubit të njohur, pasi Andrea Zamparini, djali i presidentit historik të këtij klubi, […]

LEXO TE PLOTE