Connect with Us

Atletico M-Real M, formacionet zyrtare/ Rikthehet ylli i madh për Zidane

La Liga

Atletico M-Real M, formacionet zyrtare/ Rikthehet ylli i madh për Zidane

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit të madh të Madridit që luhet sot në orën 21:00 në “Wanda Metropolitano”.

Simeone & Zidane kanë zgjedhur formacionin më të mirë të mundshëm për takimin e sotëm. Lajm i mirë për Realin është rikthimi në fushë i Luka Modric, kroati ka munguar në ndeshjen e fundit për shkak dëmtimi, por sot do të luajë nga minuta e parë.

Pjesa tjetër nuk ka surpriza për të dy ekipet. /CNA.al


KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

ZYRTARE/ Ja kur do të luhet përfundimisht “El Clasico”

Publikuar

-

Tashmë është zyrtare. “El Clasico” e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit do të luhet më 18 dhejtor, ky është vendimi zyrtar i marrë sot nga Komiteti i Konkurrencës në La Liga. Ndeshja ishte e programuar për t’u luajtur këtë fundjavë, 26 tetor, por u shty për shkak të gjendjes së rënduar që […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Sane drejt Bayern-it, Guardiola bën gati 60 milionë euro për rekordmenin spanjoll

Publikuar

-

Edhe pse Leroy Sane është ende në fazën e rikuperimit pas dëmtimit të rëndë që pësoi muaj më parë, e ardhmja e gjermanit do të jetë Bayern Munich. Guardiola e ka pranuar këtë gjë dhe ka piketuar zëvendësuesin ideal të Sane. Ai është 22-vjeçari, Mikel Oyarzabal, kapiteni i Real Sociedad në La Liga. Në 160 […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Në rast se Reali humbet sot, a do të largohet Zidane?

Publikuar

-

Në Stamboll, Galatasaray do të presë sot Real Madridin për javën e tretë të Champions League. Madrilenët kanë një humbje dhe një barazim, ndaj sot do të kërkojnë me patjetër fitore. Në rast se Reali nuk fiton sot në Stamboll, Zinedine Zidane pritet të shkarkohet nga Florenitno Perez, referuar asaj që raporton “Marca”. Po sipas […]

LEXO TE PLOTE