Connect with Us

Blerja e bujshme “tradhton” Interin, merr karton të kuq

Seria A

Blerja e bujshme “tradhton” Interin, merr karton të kuq

Publikuar

-

Interi e mbylli pjesën e parë në avantazhin e dy golave ndaj Sampdorias. Protagonist në të dy golat ishte Alexis Sanchez. Tek i pari devijoi në rrjetë goditjen e Sensit, tek i dyti shënoi vetë edhe pse në pozicion të dyshimtë.

Kur u duk se do të ishte një debutim ëndrrash për kilianin, në fillim të pjesës së dytë ai ndëshkohet me karton të kuq duke lënë Interin me 10 lojtarë.

Në minutën e 43′ mori kartonin e parë të verdhë, në minutën e 47′ mori kartonin e dytë të verdhë për simulim, duke ia vështirësuar shumë lojën Interit.

https://twitter.com/i/status/1177995031619211265

Pak minuta pas daljes se Sanchez, Sampdoria ngushtoi rezultatin në 1-2. /CNA. al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: