Connect with Us

Interi fiton edhe me 10 lojtarë/ Sanchez nga ‘hero’ në ‘djall’

Seria A

Interi fiton edhe me 10 lojtarë/ Sanchez nga ‘hero’ në ‘djall’

Publikuar

-

Edhe pse gjithë pjesën e dytë e luajti me një lojtar më pak, Interi fiton 3-1 ndaj Sampdorias në “Luigi Ferraris”.

Zikaltrit shënuan 2 gola në 120 sekonda në pjesën e parë. Fillimisht ishte Stfano Sensi që dërgoi topin në rrjetë me ndihmën e devijimit nga Alexis Sanchez, ndërsa dy minuta më pas kliani shënoi golin e tij të parë me Interin dhe të dytin për këtë takim.

https://twitter.com/i/status/1177982003993600001

Me shifrat 0-2 u mbyll pjesa e parë dhe gjithçka dukej perfekte për ekipin e Contes.

Por, me fillimin e pjesës së dytë loja mori një tjetër rrjedhë. Sanchez doli nga fusha e lojës pasi arbitri i dha kartonin e dytë të verdhë në pak minuta për shkak të një simulimi nga kiliani.

https://twitter.com/i/status/1177995031619211265

Me daljen e Sanchez, ndeshja bëhet shumë e vështirë për Interin.

Vendasit ngushtojnë shifrat në 1-2 me golin e Jankto në minutën e 55′ dhe u hodhën në sulm për golin e barazimit.

https://twitter.com/i/status/1177995648987258880

Interi reagoi në mënyrën e duhur dhe gjeti golin e tretë dhe të qetësisë në minutën e 60′ me Gagliardini.

Rezultati mbeti i njëjtë deri në fund. Interi del me 3 pikë nga një fushë e vështirë dhe kryeson me pikë të plota, 18, pas 6 javëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: