Connect with Us

Ngec Dortmundi/ Rashica me shokë i bëjnë nder të madh Bayernit

BundesLiga

Ngec Dortmundi/ Rashica me shokë i bëjnë nder të madh Bayernit

Publikuar

-

Dortmundi ka dalë vetëm me një pikë nga takimi i sotëm kundër Werder Bremen, i luajtur në “Signal Iduna Park”, që përfundoi në shifrat 2-2.

Ndeshja filloi në mënyrë të vrullshme me dy gola që në minutat e para. Miqtë kaluan të parët në avantazh me golin e shënuar nga Milot Rashica. Ylli i Kosovës i sapo rikthyer nga dëmtimi mori topin brenda zonës dhe mposhti pa asnjë problem portierin e verdhezinjve.

Reagimi i të zotëve të shtëpise erdhi direkt pas barazuan shifrat më Mario Gotze. Vendasit gjetën golin e avantazhit me Reus në minutën e 40′. Me shifrat 2-1 u mbyll pjesa e parë.

Në minutën e 55′, miqtë barazuan shifrat me anë të Marco Friedl. Edhe pse patën shumë minuta në dispozicion, Dortmundi nuk arriti dot të ndryshonte shifrat.

Rashica me shokë i bëjnë në këtë mënyrë një nder të madh Bayernit duke ndalur një rival direkt si Dortmundi. Bavarezët fituan 3-2 ndaj Paderborn dhe kryesojnë të vetëm me 14 pikë. Ndërsa Dortmundi gjendet në vendin e shtatë me 11 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Frikë nga coronavirus/ Bayern Munich vendos dy kushte të rrepta për lojtarët

Publikuar

-

Edhe Bayern Munchen merr masa ndaj koronavirusit. Drejtuesit e klubit bavarez i kanë kërkuar lojtarëve që të evitojnë dhënien e autografeve dhe bërjen e fotove me fansat e shumtë. Tifozët mund të vazhdojnë të jenë të pranishëm në stërvitje, klubi nuk ka vendosur t’ua heqë këtë kënaqësi, por kontakti mes lojtarëve dhe tifozëve do të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Pas fitores së thellë në Londër, Bayerni merr lajmin e hidhur/ Humbet liderin kryesor të ekipit

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një lajm që duket se ka sfumuar disi gëzimin e fitores 0-3 ndaj Chelseat mbrëmjen e kaluar. Sipas raportimeve të fundit, është konfirmuar se Robert Lewandowski do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 4 javë për shkak dëmtimi. Sulmuesi ka pësuar një dëmtim në gju. Kështu, polaku do të humbasë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shkëlqeu ndaj Chelseas, Bayerni i bën “dhuratë” rinovimin deri në vitin 2025

Publikuar

-

Bayern Munchen e ka një yll të momentit dhe ai është Alphonso Davies. Paraqitjet e kanadezit kanë qenë mbresëlënëse, sidomos në ndeshjen e fundit ndaj Chelseat, ku ishte vërtet spektakolar. Pikërisht këto paraqitje, duket se kanë bindur drejtuesit gjermanë që të blindojnë djaloshin 19-vjeçar. Sipas raportimeve të fundit, Bayern ka gati rinovimin për Davies, me […]

LEXO TE PLOTE