Connect with Us

Dështon strategjia e Ferrarit/ Hamilton fiton në garën e Rusisë

Sport

Dështon strategjia e Ferrarit/ Hamilton fiton në garën e Rusisë

Publikuar

-

Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas kanë shkatërruar planin e Ferrarit, duke triumfuar në fund në Çmimin e Madh të Rusisë. Britaniku përfundoi i pari, shoku i tij i skuadrës i dyti dhe Leclerc i Ferrarit vetëm i treti.

Grand Prix Russia ishte një dramë e vërtetë, pasi fillimisht ishte dyshja e Ferrari, Vettel – Leclerc, ata që prinin garën. Gjithsesi në vijim pati tension mes dy pilotëve të kokëkuqes, pasi Vettel refuzoi t’i hapte rrugën Leclerc, duke dalë jashtë planit dhe strategjisë së skuderisë.

Ndërkohë në xhiron 28, Sebastian Vettel tërhiqet nga gara për shkak të një problemi në motor, ndërsa Hamilton i merr vendin e parë Leclerc, që zhvilloi dy pit-stop dhe piloti britanik e pati të thjeshtë të menaxhojë garën, deri në vijën e finishit.

Në fund piloti i Ferrarit përfundoi i treti, pasi vendi i dytë u zu nga piloti tjetër i Mercdes, Valtteri Bottas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE