Connect with Us

Lajm bombë nga Italia/ Një nga trajnerët më të mirë në histori në garë për stolin e Milanit

Seria A

Lajm bombë nga Italia/ Një nga trajnerët më të mirë në histori në garë për stolin e Milanit

Publikuar

-

Pas humbjes së katërt në 6 javët e para në Serie A, aventura e Marco Giampaolo si trajner i Milanit duket se do të marrë fund shumë më shpejt nga sa pritej. Deri më tani janë përmendur disa emra si kandidatë për të pasuar Giampaolon, duke nisur nga Claudio Ranieri, Luciano Spalletti, apo pse jo edhe një rikthim i bujshëm i Gennaro Gattusos.

Por, prestigjozja italiane “Gazzetta Dello Sport” ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm ku thuhet se kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Milanit në rast largimit të Giampaolos është Arsene Wenger.

Francezi është i papunë që pas largimit nga Arsenali pas 22 vitesh në qershorin e vitit 2018 dhe tashmë pavarësisht moshës është gati për të rifilluar punë. Ndeshja e ardhshme e Milanit kundër Genoas do të jetë vendimtare për fatin e Giampalos, ndërsa Wenger dhe jo vetëm janë duke pritur ‘pas dere’. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: