Connect with Us

Man. United-Arsenal/ Këto janë formacionet zyrtare të supersfidës

Premier Liga

Man. United-Arsenal/ Këto janë formacionet zyrtare të supersfidës

Publikuar

-

Java e shtatë e Premier League do të mbyllet me supersfidën e sotme mes Man. United dhe Arsenalit, që do luhet në “Old Trafford”.

Për “Djajtë e Kuq” është rikthyer Paul Pogba, i cili ka munguar në dy ndeshjet e fundit për shkak dëmtimi. Peshën kryesore të sulmit, Solskajer ia ka besuar 21-vjeçarit Rashford.

Në anën tjetër, “Topçinjtë” vijnë me një mungesë të madhe në sulm siç është ajo e francezit Alexandre Lacazette. Në vend të tij do të luajë 18-vjeçari Bukayo Saka, ndërsa pjesa tjetër e sulmit mbetet e njëjtë me Aubameyang dhe Pepe.

Ndeshja fillon në orën 21:00. Formacionet e plota zyrtare janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: