Connect with Us

Man. United dhe Arsenali ndahen në paqe/ Ja si është renditja në Premier League pas 7 javëve

Premier Liga

Man. United dhe Arsenali ndahen në paqe/ Ja si është renditja në Premier League pas 7 javëve

Publikuar

-

Java e shtatë e Premier League është mbyllur me takimin e sotëm të luajtur në “Old Trafford” mes Man. United dhe Arsenalit, që përfundoi në shifrat 1-1.

Vendasit shënuan të parët me Scott McTominay në minutën e 45′. Mesfushori 22-vjeçar pas pasimit që mori nga Rashford e dërgoi topin në rrjetë me një goditje shumë të bukur nga jashtë zonës.

https://twitter.com/i/status/1178761315512459264

Barazimi i miqve erdhi në minutën e 58′ me golin e Aubameyang, që fillimisht u dyshua për pozicion jashtë loje, por me rishikimin në VAR u quajt gol i rregult. Shifrat mbetën të pandryshuara deri në fund.

Pas kësaj ndeshjeje, Arsenali renditet në vend të katërt me 12 pikë, ndërsa United në vendin e dhjetë me 9 pikë. Renditja e plotë në Premier League pas 7 javëve është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: