Connect with Us

Më mirë të fitojë La Ligën, apo Champions-in?/ Hazard i shkrin së qeshuri të gjithë me përgjigjen e tij

La Liga

Më mirë të fitojë La Ligën, apo Champions-in?/ Hazard i shkrin së qeshuri të gjithë me përgjigjen e tij

Publikuar

-

Një ditë para ndeshjes në Champions League ndaj Club Brugge, në konferencën për shtyp të Realit ishin trajnei Zinedine Zidane dhe Eden Hazard.

Në mesin e shumë pyetjeve, Hazard u pyet edhe se cilin trofe preferon të fitojë në sezonin e parë me Realin, La Ligën apo Champions League? Belgu dha një përgjigje që shkaktoi të qeshura në sallë.

“La Ligën apo Champions-in? Që të dyja. E dimë historinë e këtij klubi dhe marrëdhënien me Champions-in, por në Madrid duam t’i fitojmë të gjitha” u shpreh Hazard. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

LAJM I FUNDIT/ Nuk ka futboll as në prill dhe maj, kampionatet fillojnë në qershor

Publikuar

-

Nga

UEFA ka zhvilluar sot një video konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 shteteve anëtare ku është analizuar situata kaotike  e krijuar nga Covid 19, e cila ka prekur edhe futbollin duke e paralizuar thuajse në gjithë botën, dhe  duke ngritur shumë pikëpyetje për sa i përket fateve të sezonit. Pas konsulencës me 55 sekretarët […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE