Connect with Us

Pasi shpartalloi Milanin, Ribery befason me deklaratën e tij/ Jam i vjetër, por…

Seria A

Pasi shpartalloi Milanin, Ribery befason me deklaratën e tij/ Jam i vjetër, por…

Publikuar

-

Franck Ribery ishte një nga më të mirët mbrëmë në fushë në fitoren 1-3 të Fiorentinës në “San Siro” ndaj Milanit, madje në fund të ndeshjes ku u zëvendësua u ngrit në këmbë i gjithë stadiumi për të.

36-vjeçari u shpreh se është kënaqësi të luash në një stadium si “San Siro” dhe që ishte i lumtur që ndihmoi ekipin e tij të fitonte.

“Jam i lumtur, kur luan në “San Siro”, është kënaqësi. Është fushë e madhe me shumë fansa. Po, jam i vjetër, por ndihem i ri në fushë. Futbolli është jeta ime, ndaj e dua. U transferova te Fiorentina për t’u ndihmuar lojtarëve dhe tifozëve fantastikë të këtij klubi. Jam i lumtur, por duhet të punoj çdo ditë dhe të luaj çdo javë në këtë mënyrë siç bëra ndaj Milanit” tha Ribery.

Francezi u transferua në verë si lojtar i lirë të Fiorentina, pasi qëndroi te Bayerni për plot 12 sezone. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: