Connect with Us

Ronaldo do të tërhiqet nga futbolli?/ Deklarata e fundit trëmb tifozët

Seria A

Ronaldo do të tërhiqet nga futbolli?/ Deklarata e fundit trëmb tifozët

Publikuar

-

Edhe pse për moshën që ka, 34 vjeç, Ronaldo është në super formë dhe sërish bën diferencën në fushën e lojës, nuk është e largët dita kur ai do të tërhiqet nga futbolli.

Në një deklaratë për “SPORTbible”, portuguezi pranon se ende është shumë i lidhur me këtë sport, por ka alarmuar tifozët duke thenë se shumë shpejt mund të tërhiqet nga futbolli.

“Unë ende e dua futbollin. Unë dua të argëtoj tifozët dhe njerëzit që më duan. Nuk ka rëndësi mosha, ka të bëjë me mentalitetin. Në 5 vitet e fundit kam filluar të shoh veten jashtë futbollit, shpejt ose më vonë, kush e di se çfarë do të ndodhë pas një apo dy vjetëve?!”, tha Ronaldo. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Dikur e kërkonte gjithë bota/ Nuk e merrni me mend se te cili ekip ka përfunduar sot ‘ylli’ i madh i Milanit

Publikuar

-

Dikur cilësohej si e ardhmja e Milanit dhe e Italisë, por karriera e Hachim Mastour morri një rrjedhë të çuditshme. Kur Mastour ishte 14 vjeç ngjalli interesimin e shumë klubeve të mëdha si Juve, Barcelona, City dhe Real Madrid, pasi u bë i famshëm përmes videove në YouTube, ku demonstronte aftësitë e tij me topin. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Rikthim te Milan, apo tek Interi?/ Ibrahimovic sqaron të ardhmen e tij

Publikuar

-

Javën e fundit është përfolur shumë për një rikthim të Zlatan Ibrahimovic në Serie A, te një nga dy ekipet e Milanos. Interi e shikon suedezin si alternativën perfekte për të zëvendësuar Alexis Sanchez, i cili do të mungojë për një kohë të gjatë. Ndërsa Milani e shikon Ibra-n si njeriun e duhur të sulmit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E trishtë/ Skuadra e njohur italiane nuk do të ekzistojë më pas 32 vitesh

Publikuar

-

Ekipi i njohur i Palermos nga ku kanë dalë shumë yje si Pastore, Cavani, Dybala, Miccoli etj, pas 32 vitesh histori nuk do të ekzistojë më. Sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, gjykata e Palermos ka njoftuar sot falimentimin zyrtar të klubit të njohur, pasi Andrea Zamparini, djali i presidentit historik të këtij klubi, […]

LEXO TE PLOTE