Connect with Us

Ronaldo kalon Messin, Juventusi nuk e diskuton Leverkusenin/ Atletico Madridi del me 3 pikë nga Moska

La Liga

Ronaldo kalon Messin, Juventusi nuk e diskuton Leverkusenin/ Atletico Madridi del me 3 pikë nga Moska

Publikuar

-

Në ndeshjet e grupit D, Juventusi dhe Atletico Madridi nuk kanë dhuruar surpriza duke fituar ndaj kundërshtarëve respektivë. Bardhezinjtë mposhtën në Torino 3-0 Bayer Leverkusen me golat e Higuain 17′, Bernardeschi 61 dhe Cristiano Ronaldo 88′.

Ky ishte një gol me rëndësi të veçantë për portugezin, pasi lë pas Messin dhe barazon rekordin e Raul Gonzales. Messi ka shënuar ndaj 32 ekipeve në Champions, ndërsa Raul dhe Ronaldo ndaj 33 ekipeve.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Atletico Madrid fitoi 0-2 në Moskë, ndaj Lokomotivës. Të dy golat për ekipin e Simeones u shënuan në pjesën e dytë nga Joao Felix 48′ dhe Thomas 58′.

Renditja në grupin D është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: