Connect with Us

Tottenham-Bayern dhuron spektakël/ Video: 2 gola në 3 minuta

BundesLiga

Tottenham-Bayern dhuron spektakël/ Video: 2 gola në 3 minuta

Publikuar

-

Ashtu siç dhe pritej supersfida e mbrëmjes në Champions, Tottenham-Bayern, dhuron spektakël që në minutat e para.

“Gjelat” shënuan me Son Heung-Min në minutën e 12′, koreano-veriori përfitoi nga një gabim i Tolissos dhe pas topit të marrë nga Sissoko mposhti Neuerin. Francezi pretendoi për ndërhyrje të gabuar por arbitri vazhdoi lojën.

Bavarezët u kundërpërgjigjen me golin e Joshua Kimmich, pas 3 minutash. Pas një kontrolli perfekt të topit, 24-vjeçari dërgoi topin në rrjetë me një goditje të bukur jashtë zone. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E pranon vetë legjenda Miroslav Klose/ Ai është dhjetë herë më i mirë se unë

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munich dhe Polonisë, Robert Leëandoëski, e ka nisur me shifra të frikshme sezonin e ri. 31-vjeçari ka shënuar 18 gola në këto javë të para me klubin dhe kombëtaren. Një ecuri për të cilën polaku ka marrë edhe komplimentet e njërit që e njeh shumë mirë “zanatin” e shënimit të golave. Ai […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Bayernit tregohet besnik/ E mbyll karrierën këtu

Publikuar

-

Bayern Munchen mbetet gjithmonë një nga kundërshtarët më të rrezikshëm. Rrëzimi i tyre nga froni në Bundesligë është një mision pothuajse i pamundur, por klubi bavarez ka pretendime edhe në Evropë. Champions League mungon në Mynih prej vitit 2013 dhe fitorja e thellë 2-7 në Angli përballë Tottenhamit tregoi se gjermanët e kanë marrë seriozisht […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni i prish punë Realit dhe Juves, hyn në garë për futbollistin më të kërkuar në merkato

Publikuar

-

Kontrata aktuale e Christian Eriksen me Tottenhamin mbaron në qershor të vitit 2020, danezi nuk ka pranuar rinovimin duke shprehur dëshirën për t’u larguar nga “Gjelat” pas 6 sezonesh ku u transferua nga Ajaxi. Për të mos dalë i humbur, klubi londinez ka vendosur ta nxjerrë 27-vjeçarin në shitje në merkaton e janarit, duke zgjuar […]

LEXO TE PLOTE