Connect with Us

Ylli i Bayernit zbulon fëmijërinë e vështirë/ Babai iku sepse nuk na donte

BundesLiga

Ylli i Bayernit zbulon fëmijërinë e vështirë/ Babai iku sepse nuk na donte

Publikuar

-

Mbrojtësi i Bayern Munich, Lucas Hernandez, në një intervistë të fundit për “Goal” dhe “DAZN” ka treguar detaje nga fëmijëria e vështirë që ai ka kaluar së bashku me të vellanë e tij, Theo Hernandez, i cili luan për Milanin.

Ylli francez zbulon se babai i tyre është larguar kur ai ishte vetëm 5-6 vjeç dhe vëllai i tij 3-4 vjeç. Që nga ajo ditë ai nuk është bërë më i gjallë dhe nuk dihet më asgjë për të.

“Unë jam 23 vjeç tani dhe kam qenë diku te 5-6 vjeç kur ai u largua. Kanë kaluar 16-17 vjet nga ikja e tij dhe ne nuk dimë asgjë. Ne kurrë nuk e kemi kuptuar përse u largua ai. Ne u rritëm me nënën. Ajo jetoi, punoi dhe na dha gjithçka neve. Nuk na mungonte asgjë”.

“Kur isha i vogël mendoja shumë për arsyen pse ai iku, ndërsa tani e kam shumë të qartë. Ai iku sepse nuk na donte dhe nëse nuk na donte atëherë ishte më mirë që të largohej. Tani nuk e di nëse është gjallë apo jo”.

“Asnjëherë nuk jam përpjekur ta kontaktoj atë. Sigurisht, kur isha i ri, kam menduar se ku mund të ishte ai dhe do të dëshiroja të dija më shumë për të. Sidoqoftë, sa më shumë kohë që kalon, aq më pak është pjesë e mendimeve të mia” tregoi Hernandez.

23-vjeçari francez pasi fitoi Kupën e Botës me Francën dhe ishte një nga protagonistët kryesorë, u transferua nga Atletico Madrid te Bayern për 80 milionë euro. Në ndeshjet e para për bavarezët në këtë fillim sezoni ka bërë mjaft mirë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Frikë nga coronavirus/ Bayern Munich vendos dy kushte të rrepta për lojtarët

Publikuar

-

Edhe Bayern Munchen merr masa ndaj koronavirusit. Drejtuesit e klubit bavarez i kanë kërkuar lojtarëve që të evitojnë dhënien e autografeve dhe bërjen e fotove me fansat e shumtë. Tifozët mund të vazhdojnë të jenë të pranishëm në stërvitje, klubi nuk ka vendosur t’ua heqë këtë kënaqësi, por kontakti mes lojtarëve dhe tifozëve do të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Pas fitores së thellë në Londër, Bayerni merr lajmin e hidhur/ Humbet liderin kryesor të ekipit

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një lajm që duket se ka sfumuar disi gëzimin e fitores 0-3 ndaj Chelseat mbrëmjen e kaluar. Sipas raportimeve të fundit, është konfirmuar se Robert Lewandowski do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 4 javë për shkak dëmtimi. Sulmuesi ka pësuar një dëmtim në gju. Kështu, polaku do të humbasë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shkëlqeu ndaj Chelseas, Bayerni i bën “dhuratë” rinovimin deri në vitin 2025

Publikuar

-

Bayern Munchen e ka një yll të momentit dhe ai është Alphonso Davies. Paraqitjet e kanadezit kanë qenë mbresëlënëse, sidomos në ndeshjen e fundit ndaj Chelseat, ku ishte vërtet spektakolar. Pikërisht këto paraqitje, duket se kanë bindur drejtuesit gjermanë që të blindojnë djaloshin 19-vjeçar. Sipas raportimeve të fundit, Bayern ka gati rinovimin për Davies, me […]

LEXO TE PLOTE