Connect with Us

5 minuta para fundit/ Video: Luis Suarez përmbys Interin

La Liga

5 minuta para fundit/ Video: Luis Suarez përmbys Interin

Publikuar

-

Barcelona ka përmbysur rezultatin në “Camp Nou” ndaj Interit me dy golat e Luis Suarez. Zikaltrit shënuan që në minutën e 2′ me Lautaro Martinez. Me rezultatin 0-1 u mbyll pjesa e parë.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 58′, Suarez shënoi një super gol duke dërguar fluturimthi në rrjetë.

Goli i avantazhit për katalanasit u shënua në minutën e 85′, pas një kundërsulmi të shpejtë Messi kalon mbrojtjen zikaltër dhe shërben për Suarezin, ky i fundit nuk zhgënjen dhe dërgon topin në rrjetën e Handanovic. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ylli i madh i hedh “benzinë zjarrit”/ Emocionohem më shumë kur luaj për Kombëtaren sesa për Realin

Publikuar

-

Edhe pse nuk u largua gjatë verës së kaluar, situata e Gareth Bale te Reali nuk ka ndonjë ndryshim të madh nga sezoni i kaluar. Uellsiani kalon më shumë kohë i dëmtuar, edhe kur nuk është i dëmtuar, aktivizohet pak nga Zidane, gjithmonë i kritikuar nga tifozët dhe largimi i tij në merkaton e ardhshme […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Interi mbetet me “gisht në gojë”, ylli i Barcelonës do të transferohet në Madrid për 40 milionë euro

Publikuar

-

Largimi i Ivan Rakitic në merkaton e janarit nga Barcelona është i sigurt dhe deri sot destinacioni më i përfolur i kroatit ishte Interi, por sipas asaj që raporton sot ‘Movistar +’, Ivan Raktici do të largohet nga Katalonja, por jo nga Spanja. Atletico Madrid ka hyrë fuqishëm në garë për shërbimet e nënkampionit të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Interesante/ Ky është lojtari i vetëm të cilit Messi i ka kërkuar të këmbejnë fanellën

Publikuar

-

Në përfundim të ndeshjeve, shumë futbollistë vendosin të ndërrojnë fanellat me kolegët e tyre dhe kjo është një gjë fare normale. Por, ka edhe nga ata futbollistë që nuk iu pëlqen shumë ky ritual dhe këtu e kemi fjalën për Leo Messin, të cilit nuk i pëlqen të ndërrojë fanellat me të tjerët. Megjithatë, edhe […]

LEXO TE PLOTE