Connect with Us

E kërkoi ekipi më i vjetër italian/ Gattuso kthen përgjigjen e papritur

Seria A

E kërkoi ekipi më i vjetër italian/ Gattuso kthen përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Gennaro Gattuso ka refuzuar rikthimin në Serie A. Ish-trajneri i Milanit i ka thënë jo ofertës së klubit më të vjetër italian, Genoa-s, pasi nuk e ka bindur projekti i këtij klubi.

Aurelio Andreazzoli, trajneri aktual i Genoa-s, i ka ditët e numëruara pas fillimit shumë të dobët të këtij sezoni.

Presidenti i klubit xhenovez, Enrico Preziosi, kishte menduar Gattuson si pasardhësin ideal të Andreazzolit, por plani i tij nuk u realizua. Kandidatët e mundshëm për të zëvendësuar Andreazzolin janë Stefano Pioli, Davide Nicola dhe Thiago Motta.

Ndërsa Gattuso po përflitet shumë edhe për një rikthim të mundshëm te Milani, trajneri aktual Giampaolo është në rrezik pas 4 humbjeve të pësuara në 6 javët e para. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: