Connect with Us

Ekipi i tij u turpërua mbrëmë në Champions/ Nuk shkon në punë se e tallin shokët

Sport

Ekipi i tij u turpërua mbrëmë në Champions/ Nuk shkon në punë se e tallin shokët

Publikuar

-

Tottenhami pësoi mbrëmë një humbje turpëruese në fushën e tij 2-7 ndaj Bayern Munich. Ajo që e bën akoma edhe më të rëndë këtë humbje për tifozët e “Gjelave” është fakti që 4 prej golave i shënoi një ish-lojtar i Arsenalit, Serge Gnabry. Dy ekipet londineze njihen për rivalitetin historik dhe urrejtjen e madhe mes tyre.

Një nga tifozët e Tottenhamit e ka përjetuar shumë rëndë këtë humbje. Në një bisedë telefonike me talkSport, ai tregoi se nuk do të shkonte sot në punë dhe ka lënë grupin e Whatsappit nga frika se do tallej nga shokët e tij.

“Unë punoj me tetë tifozë të Arsenalit. I telefonova menaxherit dhe i thashë se jam sëmurë. Pastaj u largova edhe nga grupi i Whatsappit”, tregoi ai. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions: Natë me gola/ Fitore për Bayernin, Realin, Juven dhe PSG-në

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet e fundit të fazës me grupe dhe nuk ka pasur shumë surpriza, pasi të gjitha ekipet e mëdha kanë fituar. Atletico Madrid është ekipi i fundit që pret zyrtarisht biletën për në raundin tjetër, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Lokomotiv Moskës. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Juventusi fitoi në transfertë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: Coutinho vulos fitoren e Bayernit me këtë supergol

Publikuar

-

Bayern Munich ka shënuar golin e tretë në “Allianz Arena” ndaj Tottenham, në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve. Ishte Coutinho që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 64′ me një goditje të bukur nga distanca. Braziliani i dha topit një hark të bukur dhe portieri i miqve nuk kishte ç’të bënte tjetër […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tifozja e kombëtares bën tatuazhin e ri, kësaj here në vendin intim

Publikuar

-

Nga

Rike Roçi është një nga vajzat më të përfolura në “showbiz”-in shqiptar, njihet ndryshe edhe si tifozja më e zjarrtë e Kombëtares shqiptare, të cilën e ndoqi nga shkallët e stadiumit në “Euro 2016” në Francë. Ajo njihet edhe për format e saj bombastike, ku nuk ngurron të provokojë shpeshherë ndjekësit me foto provokuese. Së […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Champions League: Buffon bëhet pjesë e historisë, i afrohet rekordit të paprekshëm

Publikuar

-

Në transfertën ndaj Leverkusen në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Champions League, Sarri ia ka besuar portën Gigi Buffonit. Portieri legjendar i “Zonjës” është futbollisti i dytë më i vjetër që luan në historinë e Champions League, plot 41 vjeç e 317 ditë. Vendi i parë që duket se është i paprekshëm […]

LEXO TE PLOTE