Connect with Us

EUROPA LEAGUE: Rezultatet e plota/ Lazio fiton me përmbysje, Arsenali me goleadë

Sport

EUROPA LEAGUE: Rezultatet e plota/ Lazio fiton me përmbysje, Arsenali me goleadë

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e darkës për grupet e Europa League, ku nuk kanë munguar golat dhe surprizat. Edhe pse me shumë të rinj në formacion, Arsenali fitoi në “Emirates” 4-0 ndaj belgëve të Stanard Liege.

Lazio mori një fitore të vështirë në “Olimpico” 2-1 ndaj Rennes. Francezët kaluan të parët në avantazh me golin e Morel 55′, por bardhekaltrit përmbysin rezultatin në 10 minuta, me golat e Milinkovic-Savic 64′ dhe Immobile 74′.

Fitore edhe për dy ekipet e La Ligës, Sevilla dhe Getafe. Andaluzianët fituan 1-0 në shtëpi ndaj Apoel, ndërsa Getafe 1-2 në Rusi ndaj Krasnodar.

Rezultatet e plota të mbrëmjes në EL janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: