Connect with Us

EUROPA LEAGUE: Rezultatet e plota/ Ngecin ekipet e mëdha

Sport

EUROPA LEAGUE: Rezultatet e plota/ Ngecin ekipet e mëdha

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e para për sot të vlefshme për grupet e Europa League. Man. United dhe Roma nuk morën dot më shumë se një pikë.

“Djajtë e Kuq” u ndalën na barazim pa gola në Holandë, ndaj AZ Alkmrar. Man. United vinte me shumë mungësa në këtë takim për shkak të dëmtimeve të shumta. Futbollistët e hedhur në fushën e lojës nga Solskajer nuk arritën dot të vinin në rrezik vendasit.

Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj surprizës së këtij edicioni në Europa League, Wolfsberger. Italianët shënuan të parët më Spinazzolan, ish-lojtar i Juves. Austriakët barazun në fillim të pjesës së dytë dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund.

Rezultatet e ndeshjeve të orës 19:00 për grupet e EL janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: