Connect with Us

Kopjojnë Ballist Morinën, ndërpritet ndeshja e Europa League

Sport

Kopjojnë Ballist Morinën, ndërpritet ndeshja e Europa League

Publikuar

-

Ndeshja e vlefshme për Europa League mes Dudelange (Luksemburg) dhe Qarabag (Azerbajxhan) është ndërprerë për disa minuta, për shkak se në fushë është futur një dron që mbante edhe një flamur.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat vendase, në dron ishte flamuri i Armenisë, gjë që tërboi keq tifozët miq të Qarabagut. Armenia dhe Azerjbaxhani nuk kanë raporte të mira mes tyre që pas konfliktit në vitin 1994. Ende nuk dihet nëse droni është futur nga tifozët vendas, pra luksemburgas, apo ka qenë ideja e ndonjë tifozi armen që ka ardhur enkas në stadium për këtë qëllim.

E njëjta gjë ndodhi në Beograd, tetor 2014, gjatë ndeshjes kualifikuese mes Serbisë dhe Shqipërisë, dhe ishte Ballist Morina që tërboi tifozët vendas me planin e tij gjenial. Që nga ajo ditë, ka pasur plot raste të tjera kur është kopjuar ideja e Ballist Morinës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: