Connect with Us

Nuk është fare në formë/ Zbulohet sëmundja e portierit të Realit

La Liga

Nuk është fare në formë/ Zbulohet sëmundja e portierit të Realit

Publikuar

-

Thibaut Courtois vuan nga ankthi. Kjo është diagnoza e mjekëve të Real Madridit pas testeve të fundit.

Courtois është zëvendësuar gjatë pushimit të ndeshjes së Champions League dhe nuk është stërvitur me grupin të enjten.

Në ndeshjen e së martës në Champions, Courtois u fut në dhomat e zhveshjes pas takimit pasi kishte pësuar dy gola dhe pasi është ofenduar nga tifozët vendas.

Ai nuk është ndjerë mirë. Portieri është ankuar me dhimbje barku dhe marrje mendsh, si dhe ka vjellë si pasojë e asaj gjendjeje. Belgu është zëvendësuar nga Areole dhe tani klubi ka konfirmuar se ai vuan nga depresioni.

Belgu nuk është stërvitur gjatë dy ditëve të fundit dhe me shumë mundësi nuk do të jetë në fushë për ndeshjen e së shtunës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: