Connect with Us

Tifozët janë në zi/ Shtyhet ndeshja e Serisë A pas vdekjes së presidentit të njohur

Seria A

Tifozët janë në zi/ Shtyhet ndeshja e Serisë A pas vdekjes së presidentit të njohur

Publikuar

-

Ndeshja e javës së shtatë në Serie A mes Sassuolos dhe Brescias, e programuar për ditën e nesërme, është shtyrë për në 18 dhjetor pas vdekjes së presidentit të Sassuolos, Giorgio Squinzi, mbrëmjen e djeshme.

Squinzi vdiq në moshën 76-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. Ai do të mbahet mend si njeriu që e mori Sassuolon nga kategoritë amatore dhe e ngjiti në Serie A. Sezoni më i mirë ishte në vitin 2016, kur e mbylli Serie A në vendine gjashtë, vend që i siguroi edhe një biletë për në Europa League.

Vdekja e tij ka hidhëruar tejmase tifozët e Sassuolos, të cilët e shihnin si idhull presidentin e klubit të tyre. Ndeshjet e tjera të kësaj fundjave në Serie A do luhen sipas programit dhe në të gjitha ndeshjet përfshi edhe ato të kategorive më poshtë do të mbahet një minutë heshtjeje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: