Connect with Us

Barcelona befason tifozët me trajnerin e ri/ A e njeh njeri këtë?

La Liga

Barcelona befason tifozët me trajnerin e ri/ A e njeh njeri këtë?

Publikuar

-

E ardhmja e Ernesto Valverdes në krye të Barcelonës është në pikëpyetje. Katalanasit kanë filluar nga puna për të gjetur trajnerin e ri dhe i pari në listë është një emër jo shumë i njohur, Marcelo Gallardo, që aktualisht drejton River Plate.

Mediet argjentinase raportojnë se ish-lojtari i PSG dhe Monaco, pas punës së mirë që po bën në krye të ekipit argjentinas ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Barcelonës.

Sipas asaj që raporton TNT, kontaktet mes dy palëve kanë filluar, por Ballardo i ka bërë me dije Barcelonës se pa mbaruar Kupa Libertadores (tani janë gjysmëfinalet), ai nuk mund të marrë asnjë vendim.

Argjentinasi ka kontratë me River Plate deri në 2021, por dy klubet mund të gjejnë gjuhën e përbashkët pa krijuar përplasje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: