Connect with Us

Derbi i Italisë, Inter-Juventus vendos rekorde ende pa nisur

Seria A

Derbi i Italisë, Inter-Juventus vendos rekorde ende pa nisur

Publikuar

-

Të dielën në darkë, vëmendja e të gjithë tifozëve do të jetë në “San Siro” aty ku do të luhet derbi i Italisë, Inter-Juve.

Duke qenë se të dyja ekipet janë në një formë të lartë dhe favoritët kryesorë për të fituar titullin, kjo ndeshje ka vendosur disa rekorde ende pa nisur.

Derbi i të dielës do të jetë një nga ndeshjet më të ndjekura në historinë e Serisë A. Në stadium do të jenë mbi 75 mijë tifozë dhe ajo që përbën rekord është fakti që në këtë ndeshje do të ketë tifozë të mbi 100 kombësive të ndryshme. 20% e biletave janë shitur jashtë kufijve të Italisë, duke treguar një interes shumë të madh për këtë derbi.

Kjo ndeshje do të transmetohet nga mbi 40 televizione në më shumë se 200 shtete të botës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: