Connect with Us

Lajm i bujshëm nga Spanja/ Reali dhe Milani fillojnë bisedimet që tani për shkëmbimin e madh

La Liga

Lajm i bujshëm nga Spanja/ Reali dhe Milani fillojnë bisedimet që tani për shkëmbimin e madh

Publikuar

-

Prestigjozja spanjolle “Don Balon” ka publikuar sot një lajm vërtet të bujshëm, ku thuhet se Reali dhe Milani kanë filluar që tani bisedimet për një shkëmbim të bujshëm mes Iscos dhe Susos, që do të finalizohet në merkaton e janarit.

Fantazisti spanjoll, Isco, nuk është më në planet e Zidane dhe thuajse nuk ka luajtur fare këtë sezon. Ose është i dëmtuar, ose edhe kur është i pranishëm nuk preferohet në formacion nga trajneri francez. Largimi i 27-vjeçarit në merkaton e janarit nga Reali është i sigurt.

Në anën tjetër, e njëjeta situatë edhe me yllin spanjoll të Milanit, Suso, që nuk preferohet nga Giampaolo, ose më saktë nuk e bën dot rolin e fantazistit që i kërkon trajneri, ndërsa Isco do të ishte perfekt për skemën e trajnerit të kuqezinjve. Po ashtu, Suso do të aktivizohej në rolin e tij të preferuar si sulmues anësor te Reali dhe do të ishte zgjedhje e mirë për skemën 4-3-3.

Të gjendur në këtë situatë, dy klubet kanë filluar bisedimet për të finaliazuar në janar këtë operacion. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: