Connect with Us

Na nxorri mallin e Roberto Carlos/ Goli më i bukur i muajit shënohet në Europa League

Sport

Na nxorri mallin e Roberto Carlos/ Goli më i bukur i muajit shënohet në Europa League

Publikuar

-

Ditën e djeshme u luajtën ndeshjet e dyta për grupet e Europa League, ku pati surpriza, përmbysje rezultatesh dhe gola të bukur.

Në ndeshjen që u luajt në Hungari mes Ferencvaros dhe Ludogoretz, u shënua një gol i jashtëzakonshëm, që na kujtoi golin e Roberto Carlos kundër Francës në vitin 1997.

Ishte Rafael Forster për skuadrën bullgare që dërgoi topin në rrjetë pas një predhe të vërtetë nga goditja e dënimit. E meriton të shpallet goli më i bukur i muajit, apo jo? /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Do të transferohet te Barcelona?/ Ylli brazilian merr vendimin e madh për të ardhmen

Publikuar

-

Willian ka vendosur të refuzojë rinovimin e kontratës me Chelsean. Brazilianit i mbaron kontrata në fund të këtij sezoni dhe ai ka vendosur përfundimisht të mos rinovojë më me “Blutë e Londrës”. Destinacioni i tij i ri pritet të jetë Barcelona, katalanasit e kanë kërkaur edhe më parë, por nuk arritën të gjenin gjuhën e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Leku letër”/ Icardit po i ecën për mrekulli, zbulohet projekti më i fundit i Wanda Nara

Publikuar

-

Mauro Icardi po shkëlqen në fushën e lojës, duke shënuar vazhdimisht me fanellën e PSG-së, ndërsa bashkëshortja menaxhere e tij, Wanda Nara, po bëhet gjithnjë e më shumë protagoniste në ekranet e mediave italiane. Kështu pasi është bërë pjesë fikse e emisionit sportiv “Tiki Taka”, çdo të diel në mbrëmje, Wanda është përzgjedhur të jetë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Po shkëlqen me Interin, Guardiola kërkon “xhuxhin” magjik të Serisë A

Publikuar

-

Një nga transferimet e shumta që bëri Interi gjatë verës së fundit ishte edhe Stefano Sensi. 24-vjeçari u huazua nga Sassuolo me të drejtë blerjeje në fund të këtij sezoni për 35 milionë euro. Deri në këtë pjesë të sezonit, shtatshkurtëri italian është padyshim transferimi më i goditur në Serie A, i cili është kthyer […]

LEXO TE PLOTE