Connect with Us

Neuer apo Ter Stegen?/ Trajneri i Gjermanisë merr vendimin surprizë për ndeshjet e radhës

Sport

Neuer apo Ter Stegen?/ Trajneri i Gjermanisë merr vendimin surprizë për ndeshjet e radhës

Publikuar

-

Joachim Low ka arritur të rinovojë një pjesë të mirë të kombëtares gjermane, por sërish ka probleme brenda grupit dhe më i fundit që ka dalë në sipërfaqe, ka qenë ai mes portierëve Oliver Neuer dhe Andre Ter Stegen.

Ky i fundit ka shprehur hapur pakënaqësinë që titullar luan gjiganti i Bayernit të Mynihut, pasi pretendon se gëzon një formë shumë më të mirë dhe se meriton të luajë nga fillimi, jo ta nisë ndeshjen nga stoli.

Debati në distancë mes palëve arriti kulmin dhe në çështje u përfshi edhe klubi i Bayernit të Mynihut, që dërgoi një mesazh të qartë për Low, se nuk do të lejojë asnjë futbollist bavarez të shkojë në kombëtare, nëse Neuer ulet në stol.

Për ndeshjet e radhës në tetor, ndaj Estonisë për eliminatoret e Euro 2020-ës dhe ndaj Argjentinës në miqësore, Low ka ftuar të dy portierët dhe duket se ka marrë vendimin që ata të alternohen në portë.

Kështu është vendosur që ndaj Estonisë titullar të jetë Manuel Neuer, ndërsa në miqësoren ndaj “albiçelestëve” mes shtyllave të luajë Ter Stegen, që do të ketë një tjetër shans të tregojë se është në formë më të mirë se portieri i Bayernit.

“Kemi rënë dakord me Ter Stegen, që të luajë titullar në miqësoren ndaj Argjentinës, që do të zhvillohet më datën 10 tetor, ndërsa 3 ditë më vonë ndaj Estonisë, do të luajë Neuer”, tha Joakim Low në konferencën për shtyp gjatë prezantimit të listës së të grumbulluarve.

*Marrë te Supersport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: