Connect with Us

Bayern M-Hoffenheim, formacionet zyrtare/ Nuk mungon heroi i Championsit

BundesLiga

Bayern M-Hoffenheim, formacionet zyrtare/ Nuk mungon heroi i Championsit

Publikuar

-

Bayerni do të presë në “Allianz Arena” Hoffenheim në ndeshjen për javën e shtatë të Bundesligës. Sapo është publikuar formacioni zyrtar, që Kovac do të hedhë në fushë sot. Nuk ka supriza, Coutinho e nis nga minuta e parë.

Nuk mund të mungonte heroi i Champions League, Serge Gnabry që shënoi 4 gola në fitoren 7-2 ndaj Tottenhamit të martën.

Ndërkohë, miqtë vijnë me formacionin e tyre më të mirë. Ndeshja fillon në orën 15:30. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E pranon vetë legjenda Miroslav Klose/ Ai është dhjetë herë më i mirë se unë

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munich dhe Polonisë, Robert Leëandoëski, e ka nisur me shifra të frikshme sezonin e ri. 31-vjeçari ka shënuar 18 gola në këto javë të para me klubin dhe kombëtaren. Një ecuri për të cilën polaku ka marrë edhe komplimentet e njërit që e njeh shumë mirë “zanatin” e shënimit të golave. Ai […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Bayernit tregohet besnik/ E mbyll karrierën këtu

Publikuar

-

Bayern Munchen mbetet gjithmonë një nga kundërshtarët më të rrezikshëm. Rrëzimi i tyre nga froni në Bundesligë është një mision pothuajse i pamundur, por klubi bavarez ka pretendime edhe në Evropë. Champions League mungon në Mynih prej vitit 2013 dhe fitorja e thellë 2-7 në Angli përballë Tottenhamit tregoi se gjermanët e kanë marrë seriozisht […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni i prish punë Realit dhe Juves, hyn në garë për futbollistin më të kërkuar në merkato

Publikuar

-

Kontrata aktuale e Christian Eriksen me Tottenhamin mbaron në qershor të vitit 2020, danezi nuk ka pranuar rinovimin duke shprehur dëshirën për t’u larguar nga “Gjelat” pas 6 sezonesh ku u transferua nga Ajaxi. Për të mos dalë i humbur, klubi londinez ka vendosur ta nxjerrë 27-vjeçarin në shitje në merkaton e janarit, duke zgjuar […]

LEXO TE PLOTE