Connect with Us

Franck Ribery është lojtari i parë në historinë e Serisë A, që fiton këtë çmim

Seria A

Franck Ribery është lojtari i parë në historinë e Serisë A, që fiton këtë çmim

Publikuar

-

Duke filluar nga ky sezon, Serie A ka vendosur të zgjedhë lojtarin më të mirë për çdo muaj, njësoj siç ndodh në La Liga dhe në Premier League. Vetëm se në Angli zgjidhet lojtari dhe trajneri më i mirë i muajit.

Dhe si “MVP” i parë në historinë e Serie A, lojtari më i mirë për shtatorin, u zgjodh Franck Ribery. 36-vjeçari francez ka shënuar dy gola dhe ka dhënë një asist në 6 ndeshje për Fiorentinën.

Ribery ka fituar 86% të dueleve një kundër një, ka qenë 94% i saktë në çmarkimin e kundërshtarëve dhe ka pasur një eficiencë në lojë me 94%. Pra, të gjitha këto të dhëna statistikore tregojnë se Ribery e ka merituar të shpallet “MVP” i muajit dhe i pari në historinë e kampionatit italian.

Ylli francez u transferua falas te Fiorentina gjatë kësaj verë, pas 12 viteve te Bayern Munich. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE