Connect with Us

Gafa, penallti dhe kartona të kuq/ Milani fiton me shumë vuajtje ndaj Genoas

Seria A

Gafa, penallti dhe kartona të kuq/ Milani fiton me shumë vuajtje ndaj Genoas

Publikuar

-

Pas 3 humbjeve rresht, Milani është rikthyer te fitorja në Serie A. Kuqezinjtë kanë fitur 1-2 ndaj Genoa në “Luigi Ferraris”. Një ndeshje ku pati gafa, kartona të kuq dhe penallti. Vendasit shënuan të parët në minutën e 40′ me Lasse Schone. Ish-ylli i Ajaxit dërgoi topin në rrjetë nga goditja e dënimit pas një gafe qesharake të Pepe Reina.

Milani e nis mjaft mirë pjesën e dytë duke shënuar 2 gola në 4 minuta. Fillimisht me Theo Hernandez 52′ dhe në 56′ me Franck Kessie nga penalltia.

Vendasit mbeten me 10 lojtarë, pasi Biraschi del me karton të kuq. Në minutën e 80′ mbrojtësi i Milanit, Davide Calabria, gabon në mbrojtje dhe merr kartonin e dytë të verdhë.

Në minutat shtesë, Genoa pati mundësinë e artë të barazonte shifrat, por Lasse Schone gaboi nga pika e bardhë e penalltisë që u prit nga Reina.

Me fitoren e sotme, Marco Giampaolo që rrezikonte shkarkimin mund të marrë frymë lirisht, të paktën deri në ndeshjen e radhës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: