Connect with Us

Gigi Buffon bën krahasimin epik/ Ja si janë Messi edhe Ronaldo

La Liga

Gigi Buffon bën krahasimin epik/ Ja si janë Messi edhe Ronaldo

Publikuar

-

Kush është më i mirë, Ronaldo apo Messi? Kjo është pyetja që i mundon prej vitesh të gjithë tifozët, por askush nuk mund të japë dot një përgjigje ekzakte. Dikush thotë Messi, dikush Ronaldo, ka dhe një pjesë tjetër shumë të madhe që mendojnë se të dy janë të jashtëzakonshëm edhe është e pamundur të përcaktosh më të mirin.

Së fundi, Gigi Buffon ka bërë një krahasim shumë interesant në lidhje me Messin dhe Ronaldon, të cilët i sheh njësoj si dy legjendat e tenisit, Roger Federer dhe Rafael Nadal.

“Federer ka një klas të pakufijshëm. Nadali është këmbëngulës, punëtor dhe ka fituar pothuajse aq shumë sa Federer. Nëse punon fort dhe pret që të kesh progres do të jesh së bashku në garë me ata më të talentuarit. Leo Messi është si Federer, ndërsa Cristiano Ronaldo si Nadali”, tha portieri veteran italian. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

“Dashuri dhe urrejtje”/ Neymar padit sërish Barcelonën, ja cila është arsyeja

Publikuar

-

Nuk ka paqe ndërmjet Neymarit dhe Barcelonës. Braziliani ka vendosur të hedhë sërish në gjyq ish-ekipin e tij pavarësisht se dëshiron të rikthehet në Katalunja. Çështja gjyqësore hapet për herë të 3-të nga ylli i PSG-së që pretendon 6 milionë euro që nuk i janë paguar. Braziliani deklaron se klubi katalanas nuk i ka dhënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E fundit/ Barcelona rikuperon një super lojtar, gati për “El Clasicon”

Publikuar

-

Barcelona po përgatitet për “El Clasicon” që luhet të dielën ndaj Real Madrid, me katalanasit që në kuadër të ndeshjes kanë marrë një lajm të shkëlqyer. Ditën e sotme, në stërvitje është rikthyer Jordi Alba. Mbrojtësi duket se ka lënë pas dëmtimin dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë mbrëmjen e së […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Europa në ankth nga coronavirusi/ Edhe Real Madrid-Barcelona do të jetë pa tifozë?

Publikuar

-

Europa vijon të jetë në panik nga virusi vdekjeprurës që ka “pushtuar” Kontinentin e Vjetër. Pas derbit të Italisë mes Juventus dhe Inter, një tjetër ndeshje rrezikon të luhet pa tifozë. Klasikja e futbollit spanjoll mes Real Madrid dhe Barcelonës po analizohet për t’u zhvilluar me dyer të mbyllura, pas rasteve të reja me infektim […]

LEXO TE PLOTE