Connect with Us

Real M-Granada, formacionet zyrtare/ Zidane lë në stol “Topin e Artë”

La Liga

Real M-Granada, formacionet zyrtare/ Zidane lë në stol “Topin e Artë”

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Real M-Granada, e vlefshme për javën e shtatë të La Ligës.

Zidane ka befasuar jo pak në formacionin e sotëm, duke mos grumbulluar fare portierin belg Thibault Courtois, ndërsa në vendin e tij do të luajë Areola.

Surprizë e madhe është dhe lënia në stol e “Topit të Artë”, Luka Modric, në vendin e të cilit do të luajë, Valverde. Në krahun e majtë në vendin e Marceloës të dëmtuar do të luajë Odriozola.

Ndeshja luhet në “Santiago Bernabeu” dhe fillon në orën 16:00. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Fitore e vuajtur për Barcelonën, goli i Messit duhet shijuar disa herë

Publikuar

-

Barcelona mori një fitore të vujatur 1-0 ndaj Granada-s në “Camp Nou”, për javën e 20-të të La Ligës. Quique Setien e nis kështu me këmbë të mbarë aventurën te katalanasit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 75′, pas një aksioni perfekt të katalanasve dhe finalizimit të bukur të Leo Messit. […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Aksioni i vitit/ Video: Messi me shokë shënojnë një gol spektakolar

Publikuar

-

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në “Camp Nou” ndaj Granada-s pas vetëm 75 minutash lojë. Pas një super aksioni dhe disa kombinimesh perfekte, Vidal asiston në mënyrë të shkëlqyer për Messin dhe ky i fundit dërgon topin në rrjetë. Mos e lini pa e parë këtë super aksion dhe finalizim perfekt të Messit me […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Mori lajmin më të hidhur në jetë para disa ditësh, ylli i Barcelonës lë pas dhimbjen dhe zbret në fushë

Publikuar

-

Barcelona po luan në këto momente ndaj Granada-s në “Camp Nou” për javën e 20-të të La Ligës. Në fushë për katakalansit nga minuta e parë edhe Sergi Roberto, i cili disa ditë më parë mori goditjen më të rëndë në jetë. Mamaja e 27-vjeçarit, Maria Rosa, ndërroi jetë pak ditë më parë, pasi nuk […]

LEXO TE PLOTE