Connect with Us

Spektakël në “Bernabeu”/ Reali gjen golat, Hazardin dhe James Rodriguez

La Liga

Spektakël në “Bernabeu”/ Reali gjen golat, Hazardin dhe James Rodriguez

Publikuar

-

Reali ka mundur 4-2 Granadan në “Bernabeu” në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të La Ligës. “Los Blancos” shënon që në 100 sekondat e para, pasi Benzema mori një super asist nga Bale dhe dërgoi topin në rrjetë.

https://twitter.com/i/status/1180485659762532354

Në minutën e 45′, Eden Hazard thyen tersin dhe shënon golin e parë me fanellën e Realit. Në minutën e 60′, Luka Modric shënon një super gol me një goditje të fortë nga jashtë zonës, pas pasimit të marrë nga Hazard.

Pasi rezultati shkoi 3-0, djemtë e Zidane lëshuan në lojën e tyre dhe miqtë shënuan dy gola, duke shkaktuar frikë të madhe te tifozët madrilenë. Fillimisht ishte Machis, që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në 69′. Në minutën e 77′, Granada shënon golin e dytë me me Duarten.

Ndërsa në minutat e fundit, James Rodriguez që u fut në lojë në minutën e 83′ në vend të Bale shënoi golin e katërt për Realin. Ky është goli i parë i kolumbianit pas rikthimit në Madrid.

https://twitter.com/i/status/1180513573229006848

Pas kësaj ndeshjeje, Reali kryeson renditjen me 18 pikë, ndërsa më pas ndjekin Granada me Atletico Madrid me 14 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Realit i soset durimi, planifikon të heq qafe blerjen e bujshme të verës

Publikuar

-

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola. I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund të quhet Luka Jovic, sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro në verë dhe që në Madrid shihet si dështim total. Në 291 minuta të luajtura ka shënuar […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pas eliminimit nga Champions, Barça i bën gjëmën e radhës Interit

Publikuar

-

Lautoro Martinez është duke zhvilluar një sezon spektakolar me fanellën e Interit. Sulmuesi argjentinas arriti të bënte një paraqitje pozitive në aspektin personal kundër Barcelonës edhe pse ekipi i tij u eliminua nga Cahmpion Laegue. Drejtuesit katalanas të cilët nuk e kanë fshehur asnjëherë adhurimin për 22-vjeçarin. Sipas mediave spanjolle Barcelona është e gatshme të […]

LEXO TE PLOTE