Connect with Us

Thyehet tersi/ 100 milionëshi i Realit ngre peshë “Bernabeun” me golin e tij

La Liga

Thyehet tersi/ 100 milionëshi i Realit ngre peshë “Bernabeun” me golin e tij

Publikuar

-

Reali e ka mbyllur 2-0 pjesën e parë ndaj Granada-s. “Los Blancos” gjetën rrjetën që në minutën e 2′, pas një kombinimi shumë të bukur Bale-Benzema.

Ndërsa goli i dytë u shënua në fund të pjesës së parë, nga blerja e bujshme e verës, Eden Hazard. Pasi një pasimi të bukur të marrë nga Valverde, Hazard ndoqi aksionin dhe dërgoi topin në rrjetë me një parabël. Ky është goli i parë me fanellën e Realit.

Gëzim i madh për belgun, që më në fund thyeu tersin, por edhe për tifozët e pranishëm në “Bernabeu”, që u ngritën në këmbë pas këtij goli. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E dua menjëherë atë lojtar/ Diego Simeone iu vë kusht drejtuesve të Atletico Madridit

Publikuar

-

Simeone

Diego Simeone nuk mund të presë gjatë dhe kërkon një goleador race. Trajneri i Atletico Madrid u ka kërkuar drejtuesve një sforco ekonomike për seksionin e dimrit. Dëshira e madhe quhet Edinson Cavani. AS raporton se “El Cholo” është i dashuruar me sulmuesin uruguaian, të cilit i përfundon kontrata me PSG-në në fund të këtij […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ja pse Klopp është i jashtëzakonshëm/ Zbulohet arsyeja pse refuzoi ofertat e Man. United dhe Realit

Publikuar

-

Robbie Fowler ka zbuluar një sekret të Jurgen Klopp. Ish-sulmuesi i famshëm i Liverpool-it gjatë viteve 1993-2001 dhe 2006-2007, sot trajner i australianëve të Brisbane Roar, ka dhënë një prononcim për Mirror. 44-vjeçari risjell një bisedë të bërë disa vite më parë me trajnerin e “The Reds”. Në drejtim të Klopp kishin ardhur dy oferta […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i Realit trullos mesfushorin e Barcelonës

Publikuar

-

Rivaliteti mes yjeve të Realit dhe Barcelonës nuk mungon as kur ata luajnë me kombëtaret e tyre. Një gjë e tillë ndodhi edhe mbrëmë në ndeshjen Uells-Kroaci, kur në një moment gjatë ndeshjes, Gareth Bale trullosi yllin e Barcelonës, Ivan Rakitic, me një lëvizje shumë të bukur duke marrë duartrokitjet e tifozëve. Përsa i përket […]

LEXO TE PLOTE