Connect with Us

‘Adoleshentët’ e Chelseas janë të jashtëzakonshëm/ 3 gola në 40 minuta

Premier Liga

‘Adoleshentët’ e Chelseas janë të jashtëzakonshëm/ 3 gola në 40 minuta

Publikuar

-

Chelsea është duke fituar 1-3 ndaj Southampton në “St. Mary’s Stadium”, për javën e tetë të Premier League. Edhe pse me shumë lojtarë të rë në fushë, “Blutë e Londrës” po dhurojnë spektakël duke treguar se kanë një brez të ri lojtarësh thjesht fantastikë.

Tammy Abraham shënoi golin e parë në minutën e 17′, pas asistit të Callum Hudson-Odoi. Njëri 22 vjeç, tjetri 19 vjeç. Goli i dytë u shënua nga një tjetër lojtar i ri, vetëm 20- vjeç, Mason Mount.

Vendasit shkurtojnë diferencën me Danny Ings në 30′, ndërsa 10 minuta më vone Chelsea shënoi të tretin me N’Golo Kante, pas një goditjeje shumë të bukur nga jashtë zone. Një pjesë e parë fantastike nga djemtë e Frank Lampard. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1180837803661217793

https://twitter.com/i/status/1180840087447191552

https://twitter.com/i/status/1180841336435552256

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Liverpooli pranon largimin e Shaqirit, por kërkon një shifër të frikshme

Publikuar

-

Liverpooli ka refuzuar dy oferta për ta huazuar Xherdan Shaqirin te Roma dhe Sevilla, pasi Jurgen Klopp është i bindur në vendimin për ta mbajtur përfaqësuesin zviceran me origjinë nga Kosova në skuadër deri në fund të sezonit. 28-vjeçari ka qenë titullar vetëm në tre ndeshje të këtij sezoni, e fundit në gjysmëfinalen e Kupës […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Plas sherri keq te Totenhami/ Lojtari i kërkon Mourinhos llogari

Publikuar

-

Karakteri i një trajneri si Jose Mourinho njihet nga e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm. Trajneri portugez ditën e sotme numëron dy muaj në stolin e londinezëve dhe nuk kishte si të mungonte tensioni i tij i parë me lojtarët. Një ditë pas ndeshjes me Watford, e cila u mbyll në barazimin 0-0, […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola merr vendimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë në verë me yjet e Man. City-t

Publikuar

-

Trajneri Pep Guardiola ka deklaruar se asnjë nga futbollistët aktualë te Manchester City nuk e ka vendin të sigurt dhe se mund të largohet në merkaton e verës. Këtë sezon, kampionët e Premier League kanë hasur shumë vështirësi në kampionat. “Unë kam një ide të asaj që na duhet në merkaton e verës. Flas shpesh […]

LEXO TE PLOTE