Connect with Us

E thonë statistikat/ Ja lojtari më i dobët për secilin ekip të Premier League këtë sezon

Premier Liga

E thonë statistikat/ Ja lojtari më i dobët për secilin ekip të Premier League këtë sezon

Publikuar

-

Sot mbyllet java e 8 e Premier League, që kryesohet nga Liverpooli me 24 pikë. Deri tani ka disa lojtarë që kanë spikatur, por ka dhe disa të tjerë që kanë bërë një perfomancë shumë të dobët.

“WhoScored.com” ka zbuluar lojtarin më të dobët për secilin ekip deri në këtë pikë të kampionatit në Premier League.

Më poshtë është lista e plotë me 20 lojtarët që kanë marrë notën më të ulët për secilin klub.

Arsenal: Sead Kolasinac – 6.51

Aston Villa: Tom Heaton – 6.29

Bournemouth: Adam Smith – 6.37

Brighton & Hove Albion: Glenn Murray – 6.16

Burnley: Chris Wood – 6.55

Chelsea: Kepa Arrizabalaga – 6.32

Crystal Palace: Patrick van Aanholt – 6.68

Everton: Morgan Schneiderlin – 6.07

Leicester City: Hamza Choudhury – 6.37

Liverpool: Adrián – 6.41

Manchester City: Ilkay Gündogan – 6.46

Manchester United: Jesse Lingard – 6.26

Newcastle United: Emil Krafth – 6.18

Norwich City: Max Aarons – 6.27

Sheffield United: Callum Robinson – 6.37

Southampton: Ryan Bertrand – 6.33

Tottenham: Moussa Sissoko – 6.64

Watford: Ben Foster – 6.08

West Ham United: Pablo Fornals – 6.26

Wolverhampton: Romain Saïss – 6.38

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë

Publikuar

-

Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa. Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Publikuar

-

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi fort me kokë, duke lënë të shtangur në vend portierin Leno. “Topçinjtë” duhet të reagojnë për të shmangur shtesat, teksa një tjetër gol i miqve do të ishte fatal […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gjyqtari i mohoi supergolin me roveshatë, Broja dhuron spektakël me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk ndalet së shënuari te Chelsea. Sulmuesi shqiptar është kthyer në një gjahtar goli te moshat e bluve të Londrës, ndërsa këtë herë ka gjetur rrjetën me 18-vjeçarët. Chelsea U18 po luan çerekfinalen e FA Cup kundër Millwall, ku udhëheq që prej minutës së 63-të falë golit të lojtarit kuqezi. Armando Broja ka […]

LEXO TE PLOTE